Neden bir SEO firması ile çalışmalısınız ?

Neden Seo? Neden SEO Firması?

...önce iyi analiz!

Neden SEO firması ile çalışmalısınız?

Firmanızda işleriniz istediği gibi yürüyor yada rakipleriniz bir şekilde sizden öne geçmeyi başardı ve aylık satışlarınızda ciddi şekilde düşüşler yaşıyorsunuz.

Neler oluyor da uzun bir süredir pazarın liderliği elinizde tutarken birdenbire rakiplerinizin gerisinde kalıp bu tablo ile karşılaştınız. Cevabı çok basit aslında. Rakip firmalarınız internet teknolojilerini doğru olarak kullanmaya başladılar ve gerçek dünyadaki müşterilerine sanal dünyayı da eklediler o yüzden. Ve bu işi profesyonel SEO uzmanları ile yürütüyorlar.

Peki ne yapmalı:

SEO kelimesine çok yabancı olabilirsiniz. Kısaca arama motoru optimizasyonu, yani internet arama motoru olan Google, Bing, Yahoo gibi arama sitelerinde ilk sayfada görüntülenmek için yapılan çalışmaların tümüne verilen ad.

Firmanızın güzel bir web sayfası olabilir fakat bu sitenin görsel olarak güzel olması onun google tarafından ilk sırada yayınlanmasını asla sağlamaz. O zaman yapmamız gereken ilk şey web sitemizin arama motorlarının istediği tarzda düzenlemek ve bu ilk sayfaya çıkma savaşına dahil olmak. Eğer buraya kadar SEO gerekliliğin ne denli önemli olduğunu kavradıysak sıra ikinci kavram olan Profesyonel SEO uzmanını nasıl bulacağız sorusuna geldi.Eğer profesyonel bir SEO firması ile çalışmaya karar verdiyseniz  aşağıdaki özellikleri dikkate almanızı öneririz.

Gerekli ağ altyapısı:

Uygun bir Arama Motoru optimizasyon çalışmasında muhakkak anahtar kelime yoğunluğundan imlemeye kadar herşeye dikkat edilmelidir. Anahtar kelime yoğunluğundan ayrı olarak aynı zamanda linklerin oluşturulması, sosyal medya entegrasyonu, makale yayınlamak ve daha fazlası elbetteki uzmanlar tarafından ele alınmalıdır.

Bu ve buna benzer daha pek çok stratejiler profesyonel bilgi ve çalışmayı gerektirir. Yanlızca SEO konusunda uzmanlaşmış olan kişiler blogların, web geliştiricilerinin ve makale içerikli web sayfalarının öneminin ne anlama geldiğini bilebilirler. Sizin, firmanızda tüm bu anlatılanları kendi başınıza yapabilmeniz elbetteki mümkün olmadığından Profesyonel SEO uzmanları ile çalışmanız daha sağlıklı olacaktır.

SEO firmaları arzu edilen sonuçların elde edilebilmesi için başarılı bir strateji oluşturma konusunda yeterince deneyime sahip konusunda uzman kişilerdir. Profesyonel SEO firmaları blog yazılarını, makaleleri ve daha pek çoğunu kaynak olarak kullanırlar.Web sitenizin, İnternette bulunan devasa data yığınları içerisinde SEO için en uygun yöntem ve teknikler kullanarak arama motorlarının önemsediği bir websitesi haline gelebilmesi oldukça zahmetli ve profesyonellik isteyen bir çalışmadır.
Sürekli Güncel olmak:
SEO alanı sürekli kendini yenileyen ve verilen sonuçlarda kalitesini arttıran bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla seo uzmanı olan kişinin de bilgilerini sürekli güncel tutması ve teknikleri geliştirmesi gerekmektedir. Gelişen web teknolojilerinin yanısıra arama motorlarının sık sık güncellediği algoritmaları takip etmeli ve eskiyen çok miktarda backlink alma veya sayfaları olabildiğince fazla etiketle donatma gibi geçerliliğini yitirmiş tekniklerden de haberdar olmalıdır. SEO’nun ana menşei ingilizce kaynaklı olduğu için muhakkak ileri düzeyde ingilizceye hakim olmalı ve uluslararası konferanslar ve rüştünü ispatlamış otoriteleri de yakından takip etmelidir.

SEO firmaları etkindirler:
SEO temelli pazarlama kampanyalarının veya diğer pazarlama faaliyetlerinin odaklandığı tek bir şey vardır o da yatırımın bir şekilde geri dönmesi ve karlılığın ciddi şekilde arttırlmasıdır. SEO’ya yapılan yatırım 3 veya en fazla 6 ay gibi bir sürede geri dönebilen ve uzun vadeli kazanımlar sağlayan çok akıllıca bir yatırımdır. Zirveye çıkmanın kolay zirvede kalmanın ise çok daha zor olduğu bilincini aklına yerleştirmiş olan bir SEO firması sizi, yatırımlarınızda karlılığınızı arttırırken aynı zamanda düzenli çalışmalarla da sitenizin sürekli olarak zirvede kalmasını sağlarlar.

SEO; Karlılığı arttıran yatırım:

Hepimizin çok iyi bildiği bir şey, şirketlerde karlılık olmazsa ayakta kabilmeleri mümkün değildir ve karlılığın sürekli olarak arttırılması için çaba sarfedilir. Yapılan kampanyalar, maliyetleri düşürme çabaları, çalışanların ücret politikaları ve performans değerlendirmeleri aslında sırf karlılık arttırma kaynaklı faaliyetlerdir. Firmanızın edinmiş olduğu portföy size belli ölçüde geri dönen müşteriler sağlarken, yeni müşteri edinme çabaları için sarfettiğimiz efor, harcadığımız para ve zaman bazen çok ciddi boyutlara ulaşır.

SEO ve optimize edilmiş bir web sitesi firmanız için uzun vadeli ve çok düşük bütçeli bir yatırım ve pazarlama aracıdır. Firmanız ürün veya hizmetlerinin arandığında bulunabilir olması yani ilk sayfada yayınlanması demek firmanızın telefon trafiğinin artması ve hazırladığınız tekliflerin çoğalması, kargo firmanız ile çok daha yoğun çalışmanız ve kasanızın ve banka hesaplarınızın çok daha aktif olması anlamına gelir. SEO karlılığı doğrudan arttıran sizi ülkeye ve dünyaya tanıtan, daha fazla satışın ve daha fazla kazanmanın hazzını yaşatan etkili bir çalışmadır.

Menü