E-Ticaret Sitesi Tasarım

E-Ticaret Sitesi Tasarımı

Şehir merkezinde dolaşırken pırıltılı vitrinlere sahip yüzlerce, binlerce mağazanın müşterilerine bin farklı şekilde kur yaptığını ve alışverilerini onlardan yapması için akla hayale gelmedik taktikler ve satış teknikleri uyguladıklarına her gün şahit oluyoruz. Refah düzeyine bağlı olmaksızın alışveriş tüm insanlığın hayatının bir
parçasıdır. Hiç bir şey almazsak gider bakkaldan ekmek alırız, ama muhakkak kazancımızı şu veya bu şekilde harcarız. Gerçek dünyada en iyi satış stratejileri ve en akılcı kampanyalar en çok kazancı getirir doğal olarak. Ama bu arada satış yapan mağazanın ana cadde üstünde mi yoksa ara sokakta mı olduğu da ay sonundaki cirolarına baktığımızda değerini ortaya koyar. Çok kişinin ziyaret ettiği, çok kişinin gördüğü ve çok kişinin alışveriş yaptığı mağazaların başarısının altında doğru konumlanma, doğru polikitalar ve doğru yönetim yatar.

Sanal dünyada mağazamız olduğunu düşünelim. Binlerce ürünümüz var fakat bizi kimse tanımadığı için bir türlü ziyaretçi (müşteri) çekemiyoruz. Yada bir dünya ziyaretçimiz var fakat istedikleri ürüne ulaşmakta zorluk yaşıyorlar ve kasvetli bir arayüz canlarını sıktığı için bir an evvel uzaklaşmak istiyorlar. Her iki durumda da hedefe ulaşılmasının çok zor olduğunu tahmin edebiliyorsunuz. Doğru seçilmiş bir marka-isim, akılcı tasarlanmış bir ürün yerleşim kategorizasyonu ve ziyaretçiye huzur veren bir yapıya sahip bir e-ticaret sitesi ulaşmak istediği ziyaretçi ve doğal olarak satış hedefine kolaylıkla ulaşır.

Elya Bilişim Teknolojileri e-ticaret sitesi tasarımı konusunda müşteri istekleri ve satış hedefleri doğrultusunda profesyonel planlama ve tasarım gerçekleştirerek, e-ticaret web sitenizi ya da başka bir deyişle sanal mağazanızı şehrin en işlek caddesindeki bir mağaza dekorasyonu titizliği ile dizayn ederek hitap ettiği hedef kitleye en süratli ve en ekonomik şekilde ulaştırır.

Menü